Blumenau parkovací dom, Bratislava, Slovakia

  • Typ objektu:
  • Parkovacie domy
Celá obrazovka Zatvor

Nový parkovací dom blízko centra mesta, Patrónka, Bratislava.

So zvyšujúcim sa počtom vozidiel v hlavnom meste rastie aj dopyt po parkovacích miestach. Ich efektívnu konštrukciu umožňujú riešenia Peikko. Rozsah projektu parkovacieho domu Blumenau pozostáva z dvoch stropov s DELTABEAM® a  dutinových panelov v kombinácii s filigránom.

Plocha jedného stropu je asi 1 300 m2. Dodali sme PSB® - 221 ks, 459 kg; MODIX® 160 ks, 448 kg; DELTABEAM® 63 ks, 417 m2, cca. 60 ton. DELTABEAM® bol použitý kvôli obmedzenej veľkosti stavebného pozemku. Investor potreboval čo najmenšie montážne hmotnosti použitých konštrukčných prvkov. Tenké stropy umožnili skrátiť nájazdovú rampu a tým maximálne využiť plochu pre samotné parkovacie miesta.

Pretože stavba musela prebiehať rýchlo a v členitom teréne, bolo najlepšie použiť prefabrikačný systém. Výsledkom je, že pri použití ľahkej prefabrikácie neexistujú žiadne obmedzenia v porovnaní s konvenčnou monolitickou konštrukciou.

Použitím DELTABEAM® je možné preklenúť veľký priestor, kde sa vodič nemusí obávať nárazu do stĺpa. Trámy zároveň nemusia byť také masívne ako pri klasickej prefabrikácii, čo šetrí miesto. Priestor je vzdušnejší čo najlepšie využitý.

Keďže v centre mesta nie je jednoduché v zastavanej časti postaviť vežový žeriav, výhodou prefabrikácie je, že úplne stačí autožeriav.

Čítajte viac down-arrow.png

Informácie o projekte

Veľkosť projektu:
2 x 1300 m2
Podlažia:
2
Developer:
BTK invest s.r.o.
Stavebná spoločnosť:
BTK - bývanie, teplo, klimatizácia s.r.o.
Statik:
PROPLAN, s.r.o.
Architekt:
FVA, s.r.o.
Rok dodania produktov:
2020
Rok ukončenenia výstavby:
2020

Kontakty

Mihálek Gabriel Ing.

Mihálek Gabriel Ing.

Regionálny manažér predaja

Mob. 00421/911 260 499
[email protected]